Головна » Статті » Освіта » Загальна середня освіта

Свято української писемності

 Свято української писемності

      9 листопада  у  Червоноблагодатненському НВК відзначили День української писемності  і мови. Мета проведеного заходу - утвердження державного статусу української мови, піднесення її престижу серед учнівської  молоді, виховання пошани до культури і традицій нашого народу.

Свято розпочалося із урочистої церемонії внесення Державного Прапору України та виконання Державного Гімну. Ведучі свята Крамська Олександра, Баранчук Анастасія та учні 6-7 класів,  у формі театралізованого екскурсу в минуле відтворили історію походження і розвитку української писемності і мови, її Скорботний календар.

         Традиційно  відбулося пошанування тих, хто сумлінно вивчає і з любов’ю  ставиться до рідної мови. Діти отримали Грамоти за особливі досягнення у вивченні української мови ( Бенедисюк М.,Бондар Є., Мельник К.), подяки за участь у районному конкурсі майстрів виразного читання «Наша земля – Україна» ( Завізьон С., Баранчук А., Нищик Д., Мельник К.) та  своєрідні медальки  «За старанність» (Козлова К., Завізьон С.) і « За прагнення до успіху» ( Вейсалова А.). Підводячи підсумки І етапу Всеукраїнської олімпіади з української мови і літератури та  шкільного конкурсу імені Тараса Шевченка названо переможців.

Своєрідним закликом поважати державну мову, плекати любов до рідної мови,  розвивати і вдосконалювати її стало звернення до дітей вчителя української мови Яриніч О.Ф.

Важливим елементом і позитивом заходу було те, що глядацька аудиторія схвально сприймала почуте і доброзичливо реагувала на виступи учнів, особливо тепло  нагороджувала оплесками  виконавців шкільних усмішок.

Велику згуртованість та зацікавленість, щоб з’ясувати, наскільки добре знають мову, виявили випускники у  написанні радіодиктанту Національної єдності «Україна на зламі тисячоліть».  Акція написання диктанту підтвердила, що ми, українці, любимо, плекаємо рідну мову і хочемо, щоб весь світ це відчув та шанобливо ставився до українців, адже мова, як і Україна, — у нашому серці,  і починається з кожного із нас.

 

Категорія: Загальна середня освіта | Додав: Адміністратор (11.11.2016)
Переглядів: 322 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Національна дитяча гаряча лінія