Головна » Статті » Освіта » Позашкільна освіта

«Історія міст і сіл»

«Історія міст і сіл»

 

Щорічно, у лютому, юні краєзнавці та пошуковці звітують на краєзнавчій конференції учнівської молоді, яку проводить  районний Будинок дитячої творчості, про свою річну роботу у  Всеукраїнській історико-географічній експедиції «Історія міст і сіл».

Цей захід спонукав школярів вивчати історію рідного краю, біографії видатних людей та знайомити зі своїми знахідками інших. Бо «хто не знає минулого, той не вартий майбутнього».

Виступи – звіти учнів на конференції, яка відбулася у цьому році 25 лютого, показали яку велику і кропітку роботу провели юні пошуковці Славненської,  Дубівської, Великоблаговіщенської, Горностаївської №1 імені Героя Радянського Союзу Цвіка Степана Степановича, Червоноблагодатненської, Червонополянської, Козаче-Лагерської імені Героя Соціалістичної Праці Квакуші Миколи Степановича загальноосвітніх шкіл району.

З великою цікавістю слухали учасники конференції та гості краєзнавців 6 класу Славненської ЗОШ про зникле село Костогризове: як жили і працювали в ньому радянські люди, як раділи відкриттю школи, дитсадка, про досягнення колгоспу імені Кагановича. До речі, краєзнавча робота славненьких школярів у Всеукраїнській  історико-географічній  експедиції «Історія міст і сіл» кожного року займає призові місця у районному етапі експедиції. У цьому році  вони зайняли у районному етапі експедиції І місце  і ІІ місце - у Всеукраїнському етапі  минулого року.

Дубівські краєзнавці звітували про історію та розвиток  свого села від виникнення до сьогодення, про захисників країни, які знаходяться у даний час в зоні АТО.

Учні Козаче-Лагерської ЗОШ повідали присутнім біографію свого односельця Миколи Степановича Квакуші, про його славетний трудовий шлях простого хлібороба, який оцінила Батьківщина нагородженням Орденом  Героя Соціалістичної Праці.

         І кожна історія цікава і спільна. Спільне те, що зовсім донедавна – це були багаті, квітучі села з працьовитими та знаменитими людьми, а зараз вони потрохи пустіють та занепадають, деякі і зовсім зникли.

Але, щоб у наш час , час росту «мегаполісів», життя цих сіл не пішло у забуття і проводиться з року в рік така Всеукраїнська Експедиція, як «Історія міст і сіл», участь в якій приймають не тільки пошукові загони школярів, а й всі, хто не байдужий до історії рідного краю. Тож будемо раді вашим спогадам, світлинам, що зроблять нашу історію для нащадків більш повною і цікавою.

Олена Кордон, методист Будинку дитячої творчості.

Категорія: Позашкільна освіта | Додав: Адміністратор (26.03.2015)
Переглядів: 388 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Національна дитяча гаряча лінія