Головна » Статті » Освіта » Позашкільна освіта

Методична робота закладу.

Методична робота закладу.

 

27 листопада 2017 року у комунальному закладі «Районний Будинок дитячої творчості Горностаївської районної ради Херсонської області»  відбулося планове засідання методичного об’єднання керівників гуртків на якому  розглядались актуальні питання цього часу: «Здоров’язберігаючі технології на заняттях гуртків» (виступ Кордон О.В.) та «Патріотичне виховання учнівської молоді на заняттях гуртків» (виступи Гузакової О.А., Бондаренко О.А.)

Кордон О.В., методист БДТ, поінформувала членів методичного об’єднання керівників гуртків БДТ, що здоров’язберігаючі технології вчать дітей укріплювати, зберігати своє і цінити чуже здоров’я. Ці технології прищеплюють дітям принципи здорового способу життя, посилюють мотивацію до навчання.

Основна роль у здоров’язберігаючій діяльності комунального закладу «Районний Будинок дитячої творчості Горностаївської районної ради Херсонської області» відводиться правильній організації навчального процесу - це:

створення комфортних умов навчання (розклад занять, перерв, режимні моменти);

використання оздоровчих методик, які регулюють рухову активність, і прийоми реабілітації розумової і фізичної працездатності.

Вивчаючи систему роботи керівників гуртків слід відмітити, що ними розроблені та використовуються на кожному занятті оздоровчі динамічні паузи, які допомагають поновити розумову та фізичну працездатність, 15-хвилинні рухливі перерви (ігри, розваги на свіжому повітрі) для вихованців та  екскурсійні заняття на природі.

За річним планом закладу проводяться тематичні виховні години, свята. Також у гуртках щомісячно проводяться бесіди про здоров’я з вихованцями.

Так як у БДТ позашкільну освіту отримують 78% від загальної кількості гуртківців вихованці молодшого шкільного віку, то для цього віку         методист БДТ Кордон О.В. рекомендувала керівникам гуртків  використовувати в навчально-виховному процесі такі здоров’язберігаючі форми роботи: фізкультхвилинки, руханки; дихальну гімнастику; пальчикову гімнастику; гімнастику для очей;уроки на природі; казки та казкотерапію; кольоротерапію; релаксаційні паузи (звуки музики у поєднанні із звуками природи спів пташок, шум води;тематичні виховні години, свята;зустрічі з медичними працівниками;оформлення стіннівок.

По другому питанню педагогічні працівники поділилися досвідом роботи з питання організації патріотичного виховання.

Культорганізатор БДТ, Гузакова О.А., звернула увагу присутніх на те, що, вихованці гуртків приймають участь у різноманітних заходах відповідно річного плану заходів закладу. Це бесіди і захід до Дня людини похилого віку, похід-допомога людині похилого віку, виховний захід «Ми за мир».

У рамках тижня національно-патріотичного виховання проведено: кінолекторій, конкурс малюнків, екскурсії до Козацького куріня та Горностаївського військомату,  «Козацьки розваги» - змагання між гуртками, захід та конкурс малюнків «Хвала рукам, що пахнуть хлібом», кінолекторій до дня вшанування пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 р.р., виховна година « День визволення Горностаївщини».

У кабінеті оформлений патріотичний куточок.

Керівник гуртків Бондаренко О.А. повідомила, що з метою патріотичного виховання на заняттях своїх гуртків для вихованців постійно проводяться хвилинки малювання на патріотичні теми (символика, національний одяг та побут), виготовляються вироби з українською символікою або в народному стилі.

На засіданні методичного об’єднання керівників гуртків ухвалено рішення постійно дотримуватись рекомендацій використання в навчально-виховному процесі вище зазначених здоров’язберігаючих форм роботи та продовжувати проводити різноманітні заходи у закладі, на заняттях гуртків з патріотичного напряму.

Інформація Кордон О.В., методиста БДТ. 

Категорія: Позашкільна освіта | Додав: calach1875 (05.12.2017)
Переглядів: 376 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Національна дитяча гаряча лінія